Mis tõi Sind siia,
ei vii Sind edasi!

MARIKA RAISKI

JUHTIMISCOACH

Minust

USA tuntuim juhtimis-coach Marshall Goldsmith on ühele oma raamatule pannud tabava pealkirja – „What Got You Here Won’t Get You There“. Tõepoolest, mis tõi Sind siia, ei vii Sind edasi. Omaette pusides on sageli raske leida viise, kuidas edasi liikuda. Koos minuga saad teemadele otsa vaadata ja neile läheneda uute nurkade alt ning nii on see palju lihtsam. Seetõttu kutsun Sind avardama oma perspektiive ning osalema juhina 1:1 coachingutel või tulema koos oma meeskonnaga tiimcoachingutele. See töötab, sest teeme seda läbi erinevate coachingu metodoloogiate ja mahuka harjutuste pagasi.

MINUGA KOOS TÖÖTAMISEST

MIS TÕI SIND SIIA, EI VII SIND EDASI

1:1 coachingud ning tiimcoachingud on kõige personaalsem ja tulemuslikum õppimisviis.

1:1 coaching

Koostöö kestab tavaliselt kuus kuud ning sisaldab:

• 6 kohtumist, a’ 1,5–2 tundi

• Sessioonide vahelisel ajal saad minuga arutada nii edasiminekuid kui ka erinevaid väljakutseid

Tiimcoaching

• 6 moodulit, a’ 2-4 tundi

• Tagasiside moodulite vahelisel ajal 

• Soovi korral tiimi järelkohtumised kord kvartalis

Koolitused

  • Hübriidtiimide juhtimine. Tõhusad tööriistad distantsilt tiimi juhtimiseks.

  • Persoonibrändi loomine juhtidele. 

  • Brändisaadikute programmi loomine ettevõttes.

  • Juhtimiselementide koolitused: vestlused töötajatega (1:1, tulemus- ja arenguvestlused); tagasiside andmine; motivatsioon ja selle mõjutegurid; usalduse loomine tiimis. 

Olles ise coach, tean kui raske on teha coachingu protsessi sama valdkonna professionaalile  ning just seetõttu saan öelda, kui õnnelik ma olin, et just Marika mind coachis. Mind puudutas tema kohalolu sügavus ja see, kui toetavalt ta sessioonide ajal ruumi hoidis, mis julgustas mind kaevuma sügavale iseenda teemadesse ja tunda end samal ajal toetatuna. 

Läbi kuude kestnud sessioonide läksime me koos seiklusele, mis tõi mind lähemale iseendale ja lõpus andis mulle arusaama, kui palju ma kogu selle jooksul arenesin. Minu tänulikkus selle sügava suhte ja arengu osas on veel seda tugevam kui arvestada, millised keerulised ajad hetkel on. 

Marikal on tõeliselt erakordne coachingu lähenemine ja ma olen tohutult tänulik võimaluse eest olla tema poolt coachitud. 

Aleksandra Živković
juhtimis-coach (ACC)

Marikaga koos töötamine oli täielik rõõm. Ta aitas tõsta minu enesekindlust olukordades, kus pidin tegelema keerukate tööülesannete lahendamisega, toetades minu liikumist lahenduste poole.  Mulle meeldis, kuidas Marika esitas igal seansil küsimusi, mis olid väljakutusvad, kuid aitasid tuvastada kohti, millega oli vaja tegeleda. Igal sessioonil oli läbimõeldud struktuur, mille lõppedes panin paika kindlad tegevused, mille kallal jätkasin edasi töötamist. Selline struktuur tegi töötamise väga efektiivseks. Marikaga koos väljakutsete kallal töötamine on aidanud kindlasti minu karjääri kasvu kiirendada. 

Yevgeniya Baluyeva
Lifecycle Team Lead (Interim Maternity Cover) at Bolt

Olin töötanud oma uuel ametikohal juba pool aastat, kui tundsin, et mul oleks tarvis coachi tuge. Olin oma uues rollis jõudnud punkti, kus ma olin üsna ebakindel ja ei osanud toime tulla kõikide ette tulevate raskustega. Sain oma coachilt hästi palju toetust nii eneseanalüüsi läbiviimisel, kui ka erinevate lahenduste otsimisel. Mulle meeldis Marika lähenemine, sest ta aitas keskenduda mu tugevatele külgedele ja oskas alati küsida mõtteid tekitavad küsimusi. Meie kohtumistelt sain kaasa ka praktilisi harjutusi, mis aitasid mind minu igapäevatöös läheneda asjadele teise nurga alt. Tänu oma coachile, suutsin keerulised ülesanded mõtestada enda jaoks palju lihtsamaks. Kohtumised Marikaga aitasid mul kasvada uues rollis ja olla edukas oma ametis.

Eliisa Teder
Payment Operations Team Lead, Northam at Wise (ex TransferWise)

Kõige suurem väärtus Marikaga kohtumistel oli võimalus teha paus igapäeva rutiinis ja stressis. Sain anda endale aega, et mõelda olulisetele töötegevustele. Reflekteerimine oli kõige olulisem asi, mille osas kokku leppisime ja millele aega pühendasime. See on tõeliselt suurepärane asi. Ilma nende kohtumisteta oli mul raske leida ja pühendada aega iseendale, oma mõtetele, situatsioonidele ja ideedele. Nüüd, kui meie coachingu sessioonid on läbi, mõistan, kuivõrd vähe aega pühendan teemade läbimõtlemisele ehk reflekteerimisele. Isegi mina tean ja olen mõistnud nüüd, kui tähtis ja abistav taoline aeg on.

Indrė Liutkevičienė
ärijuht ja kaasomanik, UAB DIRECTO Lithuania

Leian, et coaching on juhtidele väga oluline, et saaksime võimalikult maksimaalselt rakendada enda potentsiaali igapäevatöös. Coaching on mu tulemustele kindlasti väga hästi mõjunud, olen leidnud veel rohkem energiat endas. Kohati just sellepärast, et tänu coachingule olen osanud enda aega paremini planeerida ning leidnud viise, kuidas enda ülesandeid paremini täita. Olen avastanud enda tugevused ning rakendanud neid maksimaalselt tiimi juhtimiseks, samal ajal elimineerides nõrkusi. Tunnen, et juhina on minus toimunud suurepärane areng ning seda on kinnitanud minu kolleegid.

Agnes Kulik
Tartu Elisa esinduse juht

Coaching on andnud mulle enesekindlust ja julgust realiseerida oma mõtteid. Olen hakanud usaldama rohkem iseennast ja seda, mida ma teen. Tean, et mõtted ja suund minu töös on õiged ning julgen neid ka välja tuua ja realiseerida. Juhina olen muutunud julgemaks ning oskan rohkem analüüsida enda tööd, leides ise õiged suunad lahendusteni, mis viivad minu eesmärgi saavutamiseni. Pööran nüüd rohkem tähelepanu oma tiimi murekohtade väljaselgitamisele ja õpin aina enam suunama oma inimesi leidmaks ise lahendusi ja vastuseid. Olen muutunud nõudlikumaks ja läbi selle sihikindlamaks, et saavutada edu eesmärkide täitmisel. Coaching annab mulle juurde kindlust, et olen õigel teel ja teen õiget asja. Abistades mind leidmaks õigeid lahendusi oma küsimustele ja tuues välja selle, mis minu sees reaalselt peidus on.

Jana Mäeväli
Pärnu Elisa esinduse juht

Meeskonnacoachingutele tulime küll ühe tiimina, kuid meil olid erinevad sihid. Coachingute käigus saime välja selgitada ootused üksteisele ja tegeleda tiimi tööstrateegia välja töötamisega. Kõik see tegi meist tõesti ühe väga tugeva meeskonna.

Kiires töötempos ei jõua enamasti terve tiimiga peatuda  ja teha põhjalikku analüüsi, mida teeme hästi, kuidas sinna jõudsime ja mida saaksime teha teisiti. Peale coachinguid on tiimi tulnud hea hasart. Vaadates tulemusi, on näha, et need on paranenud. Nüüdseks ei ole igaüks huvitatud, kuidas temal isiklikult läheb, vaid väga tihti kuulen küsimust „kuidas meil läheb?“ selle või teise mõõdikuga.

Karina Kažakevitš
Elisa teenindusvaldkonna, kõneteeninduse tiimijuht (Tiimcoachingud)

Coachingud andsid mulle väga-väga suurt toetust, usku endasse, uusi mõtteid ja jõudu edasi liikumiseks. Paljud küsimused, mis olid minu peas said vastuse ja kõige toredam on see, et oli tunne, et ma ise jõudsin paljude asjadeni, kuidas ja mida teha, et olla suurepärane juht. Selles on palju-palju suurem väärtus, kui ma näiteks osaleks mõnel juhtimiskoolitusel, kus sulle öeldakse ette, et „tee nii“.  Marika on suurepärane coach, kes küsib nii häid küsimusi, paneb sind mõtlema ja rääkima, et kõva häälega rääkides ise leiad oma muredele lahenduse. Mulle meeldis, et meil oli määratletud konkreetne probleem, eesmärk ja kava, kuidas me liigume meie coachingu sessioonidega. Mulle kõik väga meeldis, kõik oli lihtne, arusaadav ja meeldiv. Kindlasti soovitan! 

Kristina Gorbunova
Elisa teeninduskvaliteedi juht

Mul on väga hea meel, et oma arengu teekonnal jõudsin läbi juhuse Marika juurde. Koostöö Marikaga andis mulle suurepärase võimaluse ja oskuse analüüsida ennast ning oma arengut varasemast erineval viisil. Marika lõi õhkkonna mis aitas ennast avada ning analüüsida erinevatest vaatenurkadest ning julguse proovida asju teisti võrreldes varasemaga. Koostöö Marikaga andis mulle energia suunata oma arengut nii inimese kui algaja juhina. Marika pakkus toetust ja juhendamist, mida olin vajanud. Võin julgelt öelda, et koostöö Marika oli minu jaoks elumuutev!

Piia Laks-Järve
Elisa andmekaitsetiimi juht-jurist

Meeskonnacoaching võimaldas meil parandada tiimi koostööd ning konkreetselt aru saada, mida me tiimina teeme, miks, kuidas ja milleks me kõike teeme.
Tänu coachingutele muutus tiimi dünaamika, paranes sünergia, juurde tuli positiivset energiat ja lahendustele orienteeritust. Tiimcoachingutes leidsime lahenduse paljudele väljakutselistele teemadele, sest coachi toel saime olukorra tükkideks võtta, läbi mõelda ning nii leidsime lahendused täiesti uue vaatenurga alt. Coaching on väga praktiline lähenemine ning aitab tiimi väga palju edasi.

Kristina Judina
Elisa teeninduse valdkonna juht

Meie tiimil oli au teha koostööd Marikaga ja terve meeskonnaga läbida pooleaastane meeskonnacoachingute tsükkel. See oli tõesti parim aeg, kus koos terve tiimiga saime tõsta omavahelist usaldust, parandada vastutuse võtmist, õppida ennast kõrvalt vaatama, läbi selle eneseanalüüsi ja järeldusi tegema. Tänu Marika kõrge kompetentsusele, kes coachina on alati väga intelligentne ja professionaalne, ei andnud vastuseid ette, saime uuesti aru, et oleme tugev meeskond, kes on alati võimeline protsessi käigus ise sobivaid lahendusi ja vastused leidma. Väga paljud teemad said seose ja järjestuse. Leidsime uue motivatsiooni tegutsemiseks, teadvustasime oma ressursse ja leidsime võimalusi, kuidas kogu oma võimekus ja potentsiaal uutmoodi kasutusele võtta.

Renata Smirnov
Elisa tehnilise toe osakonna juht

Võta ühendust